Moskva: ubytování

Moskva: ubytování, stravování

Hotel Český Dům v Moskvě

Ubytování je k dispozici pouze pro občany České a Slovenské republiky.
Hotel Česky Dům se nachází v centru Moskvy. 200 metru od Českého zastupitelského úřadu a stanic metra Bělorusskja, Novoslobodskja, Majakovskaja a asi 1 km od Moskevského Kremlu.

Adresa: Tverskaya-Jamskaya 36/40, 125 047 Moskva

Kapacita hotelu Český Dům v Moskvě ( ČDM ) je 87 pokojů a 127 lůžek:
5x  – Dvoulůžkové apartmány LUX,
47x – Jednolůžkové pokoje LUX,
35x – Dvoulůžkové pokoje LUX.

Je zde několik restaurací, relaxační a sportovní centrum, televize s příjmem českých programů, a další služby.
Své kanceláře zde má řada českých firem. Celá, desetipatrová, budova slouží pouze občanům České republiky a Slovenska. V hotelu lze zajistit dopravu po Moskvě a také transfer z  letiště či na letiště. Hotel ČDM je určen především pro obchodní a služební cesty, ale mohou jej využít i cestovatelé a turisté.
Rezervace hotelu Český Dům v Moskvě ZDE

Nedaleko Českého Domu se nachází Slovenský Dům v Moskvě – hotelové zařízení Slovenské ambasády nabízející stejné služby jako Český Dům
Ubytování a služby jsou k dispozici pouze pro občany Slovenské a České republiky.

Další hotely v Moskvě

Moskva je velmi drahé město a cokoliv pod 30 EUR/os./noc bude nejspíše hodně podřadné ubytování.
Nevýhodou některých levnějších ubytoven je, že nejsou schopny zařídit ambasádou uznávanou pozvánku do Ruské federace. I proto může být výhodnější zvolit některý z hotelů.
V Moskvě vyrostlo mnoho nových hotelů nabízející kvalitní služby, většina starých hotelu prošla rekonstrukcí. Ubytování většinou odpovídá počtu hvězdiček. Hotel si můžete rezervovat z domova on-line, zaplatíte až na místě a to bez rezervačních poplatků. Výhodou vícehvězdičkových hotelu také je, že umějí poskytnout pozvání i registraci pobytu. Vybrat si hotel a rezervovat ho můžete třeba ZDE
Při výběru hotelu se vyplatí zvolit ten, který je poblíž metra.

Metro v Moskvě

Metro je nejrychlejší, nejspolehlivější a také nejlevnější způsob dopravy po Moskvě. 1 jízda umožňuje přesun mezi stanicemi metra, a to bez jakéhokoliv časového omezení. Moskevské metro jezdí od 6 hodin ráno do jedné hodiny po půlnoci. V centrální části města se nacházejí architektonicky skvostné stanice, které stojí za prohlídku. Mozaiky, sochy, štukové klenby, mramorové sloupy a stěny, zářící lustry a polodrahokamy zdobí např. stanice Kijevskaja kolcevaja, Komsomolskaja, Novoslobodskaja, aj.
ZDE je mapa moskevského metra
Na rozdíl od jiných měst je v Moskevském metru relativně velká mezistaniční vzdálenost (někde až 3 – 3,5 km), a díky tomu je zde též i relativně vysoká průměrná cestovní rychlost (přes 40 km/h).

Stravování

Restaurace a kavárny jsou v Moskvě velmi drahé. Levnější místa a stánky s rychlým občerstvením nedoporučujeme z jiných důvodů, nežli finančních.
Poměrně rychle a dobře se najíst za přijatelné ceny můžete v restauracích „Jelki Palki“. Je to největší moskevská síť fastfoodů (více než 10 restaurací).
Je v centru Moskvy několik „českých“ restaurací (i s točeným pivem!), např. „U Švejku“, „Bohemie“, „Budvar“, „5 oborotov“, aj. Avšak pokud se vám zasteskne po české kuchyni, pivu a českém jazyce, můžete navštívit Český Dům.

Naše TIPy

Restaurace Madam Galife sotva najdete v průvodcích po Moskvě, tento tip je exklusivně pro návštěvníky těchto stránek.

V této restauraci naleznete chvíli klidu a odpočinku uprostřed rušného velkoměsta a také výbornou domácí kuchyní za přijatelné, na Moskévské poměry, ceny. Restaurace se nachází v centru Moskvy v krásném prostředí parku, cca 100 m od stanici metra „Prospekt Mira“.