Obecné informace o ruských vízech

Občané ČR musí mít vízum do Ruska cestují-li do Ruské Federace.
Občané třetích zemí (mimo šengenské státy) mohou získat ruské vízum v ČR pokud mají povolení k pobytu v ČR více než na 90 dnů. V opačném případě musí žádat o vízum na ruském konzulárním úřadě v zemi své státní příslušnosti nebo trvalého pobytu.

Vízum do Ruské Federace je doklad, povolující pobyt v Rusku během určité doby.
Vízum obsahuje data příjezdu/odjezdu, osobní údaje, údaje cestovního pasu a některé informace o zvoucí straně.

Vízum do Ruska si můžete obstarat samostatně.
Pro získání víza je nutné se obrátit na jeden z konzulátů Ruska v Praze, Brně nebo Karlových Varech (podle příslušnosti ke konzulárnímu obvodu), předložit nezbytné pro vydání víza doklady a zaplatit konzulární poplatek. Poplatek za vystavení víza pro občany členských států EU, na které se vztahuje Dohoda o zjednodušení vízového režimu mezi EU a RF (platná od 1.6.2007) činí 1720,- Kč (vyřízení během 10 dnů).
V případě vyřízení víza během tří dnů činí poplatek 2 730,- Kč. Poplatek se platí v Kč při podání žádosti o vízum.
Vízum se vyřizuje pro každého vstupujícího zvlášť (s výjimkou dětí zapsaných v cestovním pase rodičů) a platí pro návštěvu konkrétních míst na určitou lhůtu v souladu s pozváním nebo potvrzením o přijetí zahraničního turisty.
Víza pro vstup do zemí SNS se vyřizují na konzulárních úřadech příslušných států.
Na hranicích se víza nevydávají.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Sarka. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.