Ruské vízum

Ruské vízum

Pokud hodláte cestovat do zahraničí, dnes to není problém. S rozvojem moderních způsobů cestování není problém odletět do zahraničí nebo cestovat přes půl světa. Cestování Evropou se značně zjednodušilo vstupem České republiky do Schengenského prostoru. Tímto krokem ale ještě všechny bariéry nejsou odstraněny a vy můžete stále narážet na problémy s vycestováním do konkrétních zemí. Ať už jde o politickou situaci, neexistenci dopravního spojení nebo jen otravnou byrokracii, všem problémům cestování zdaleka není odzvoněno a nejspíše ani nikdy nebude.

Takovou zemí, kde můžete narazit na problémy se vstupem být třeba Rusko. Abyste mohli vstoupit do Ruské federace, tak musíte mít opatřenou (a platnou!) řadu dokumentů. Nejdůležitějším z nich je ruské vízum. Tento dokument Vás opravňuje ke vstupu nebo i pobytu na území Ruské federace. Existuje více druhů víz, takže záleží na délce Vašeho pobytu v této zemi. Můžete sem vycestovat za studiem, za prací nebo jen na návštěvu a podle toho si vyberete svůj typ víza.

O ruské vízum se žádá již v České republice. Místa, kde se dá zažádat, jsou zde pouze tři a těmi jsou Praha, Brno a Karlovy Vary. Žádosti o ruské vízum se také říká vízová anketa. Na jednom z uvedených míst si tedy musíte podat žádost o ruské vízum a zhruba do dvou týdnů Vám bude vystaveno. Je samozřejmě možné získat své vízum i rychleji, ale budete si muset připlatit. Pokud se rozhodnete čekat, vízum Vás vyjde asi na tisícikorunu.

Jak bylo zmíněno, potřebujete řadu dokumentů, takže pokud již máte ruské vízum, tak budete dále potřebovat i další dokumenty. Sežeňte si zdravotní pojištění a pozvánku k návštěvě Ruské federace a pořiďte si jejich kopie. Celkem tedy budete potřebovat ruské vízum, kopii zdravotního pojištění (platného v Rusku), kopii pozvánky a cestovní pas.

Tak jako u jiných záležitostí není dobré s těmito záležitostmi otálet. Raději si vše vyřiďte včas, ať pak Vaše cesta probíhá poklidně a nemusíte se v nejhorším případě vracet domů od Ruských hranic.